hram
icona
banner-afon-2

Объявления

БРАТИЯ И СЕСТРЫ
В Храме свт. Михаила
принимаются записки
О здравии и упокоении
для поминовения на
Святых Местах
ГРЕЦИИ, АФОНА и Израиля

+

БРАТИЯ И СЕСТРЫ

Сестры милосердия на честь преподобномученницы Елизаветы и инокини Варвары окормляют православную общину на честь великомученницы Анастасии в Черниговской исправительной женской колонии. Просим принять участие в помощи нуждающимся! Нужны средства гигиены и продукты питания!

Контактный тел. : 096-994-50-03  сес.Татьяна.

Наши реквизиты: № 26001052623824, МФО 320649,код 38970217

Подписка

НА НОВОСТИ:
В БИБЛИОТЕКУ:

Рекомендуем

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Монастыри и храмы Киева

Введенский монастырь

Баннер
<p><a href="/http://www.vvedenskiy.com.ua" target="_blank"><img src="/http://vvedenskiy.com.ua/images/banners/vvedenskiy_baner_1.jpg" border="0" alt="Введенский монастырь" width="170" height="60" /></a></p>

Сейчас на сайте

Сейчас 334 гостей онлайн
Главная Творчество
Больничные храмы Киева
Святкова Божественна літургія архієрейським чином відбулась у храмі свтт. Михаїла в неділю 27-му після П'ятидесятниці

10 грудня 2017 року Божественну Літургію у головному лікарняному храмі столиці на честь святителя Михаїла першого митрополита Київського очолив архієпископ Ірпінський Климент (Вечеря). Його Високопреосвященству співслужив настоятель храму прот. Роман Барановський та клірики і гості у священному сані. Після прочитання Євангелія Владика Климент  звернувся до пастви із словом проповіді.  "Дорогі браття і сестри! Господь наш Ісус Христос навчав народ у суботу, про що говориться у сьогоднішньому Євангелії. Жінка, яка вісімнадцять років страждала від духа немочі була вже у відчаї, вона витратила своє майно на лікування, але всеодно була скорченою і не могла стояти прямо. Побачивши її Господь сказав: “Жінко, ти звільнена від своєї недуги ” - і поклав на неї руки; вона одразу ж випросталася і стала славити Його. В цей час старійшина синагоги розсердився німовби не на Христа, а на жінку, яку Ісус Христос зцілив у суботу. Замість того, щоб радіти разом із зціленою жінкою, старійшина висловив своє невдоволення і звернувшись до народу сказав: “Є шість днів, в які дозволено робити в ті й приходьте зцілятися, а не в день суботній ”. Христос посоромив цього законника перед усім народом сказавши йому: “Лицеміре, чи не відв’язує кожний з вас у суботу вола свого або осла від ясел і не веде напувати? А цю дочку Авраамову, яку зв’язав сатана ось уже вісімнадцять років, чи не належало визволити від цих пут у день суботній?" (Лк. 13,15-16). Ця Євангельська розповідь вчить нас проте, що добрі справи не гріх робити і в святі дні, але не потрібно використовувати ці слова, щоб себе виправдовувати перед людьми. Господь дав нам Десять Заповідей і жодної з них не скасував. Четверта заповідь Закону Мойсея говорить: “Пам’ятай день суботній, святкувати. Шість днів працюй і виконуй всю працю свою, а сьомий день субота - для Господа Бога твого” (Вих. 20, 8-10).  Християни замість суботнього дня святкують неділю тому, що в цей день Господь наш Ісус Христос воскрес із мертвих, подолавши смерть. Перші християни, а серед них і Апостоли збиралися на Богослужіння не в суботу, а в день Воскресіння Христа тобто неділю",- розповів Високопреосвященіший.  За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир в Україні. Супроводжували богослужіння чоловічий та сестринський хори. Значна кількість парафіян сподобилась причаститися Святих Христових Таїн. В завершення Служби Божої Владика Климент розповів про ікону Пресвятої Богородиці "Знамення", яку вшановує у цей день Церква та подякував усім присутнім за молитовну підтримку. В свою чергу настоятель храму о. Роман висловив вдячність Його Високопреосвященству за невтомну працю на благо Церкви та піклування про свою паству та побажав Владиці та всім парафіянам многих літ. І завершальним акордом стало спільне виконання священством, хором та парафіянами гімну " Многії літа", після чого всі мали змогу приложитись до святинь храму та зігрітися теплим чаєм на подві'ї храму. Іще раз вітаємо всіх із воскресним днем!!

 

 

 

 
Введення в храм Пресвятої Богородиці

04 грудня 2017 року, в головному лікарняному храмі столиці на честь святителя Михаїла першого митрополита Київського Божественну Літургію очолив прот. Владислав Татарчук в співслужінні кліриків. За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні. Після заамвонної молитви за традицією було освячено коливо та окроплені святою водою присутні. На завершення богослужіння о. Владислав звернувся до парафіян із словом проповіді в якій розповів історію свята Введеня в храм Пресвятої Богородиці та його значення для нас, сучасних людей. "Подія введення Марії в храм навчає нас, що кожен християнин повинен постійно працювати над своїм духовним вихованням, поглиблювати його. Пізнаючи Бога через молитву, Святе Письмо, людина єднається з Ним, вводить у своє серце, своє життя, а тим самим входить в Божий духовний храм – царство небесне вже тут на землі, як навчав про це Ісус Христос: „Царство Боже прийде непомітно; ані не скажуть: ось воно тут – або: он там – бо царство Боже є між вами” (Лк. 17, 21)". Життя Матері Божої повинно бути для кожного християнина своєрідним духовним дзеркалом, в котре кожен з нас повинен часто вдивлятися, щоб могти краще духовно зростати, впевнено будувати свій духовний храм, храм своєї душі, храм Божої любові згідно слів апостола Павла: „Хіба не знаєте, що ви храм Божий і що Дух Божий у вас пробуває?” (1 Кор. 3, 16).- відзначив священик. В завершення проповіді о. Владислав побажав усім щоб приклад Марії і Її молитовне заступництво скріпили усіх нас  у духовному житті, допомагали краще пізнавати Бога і Його любов, єднатися з Ним, відчувати Божу любов і Його присутність у щоденному житті і таким чином ставати учасниками духовного храму - Царства небесного, храму любові вже тут на землі і пізніше у вічності.

 

 


 


 
Неділя 25-та після П'ятидесятниці, пам'ять свтт. Іоанна Золотоустого

26 листопада 2017 року в неділю 25- після П'ятидесятниці в головному лікарняному храмі столиці на честь святителя Михаїла першого митрополита Київського Божественну літургію очолив прот. Владислав Татарчук. За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після прочитання Євангелія о. Владислав звернувся до парафіян із словом проповіді. "Що таке любов? Ми можемо сказати, що це кохання чи прив'язаність, але ні,- справжня любов це в першу чергу самопожертва по відношенню до ближнього. Приклад такої любові приводить нам Христос у сьогоднішньому Євангелії про милосердного самарянина (Лк. 10, 25-37) В цьому уривку ясно сказано як ми маємо відноситися до оточуючих нас людей, тобто наших ближніх, а саме- пожертвувати собою заради їх та послужити їм",- відзначив священик.

 

Після заамвонної молитви за традицією було освячено коливо та окроплені святою водою присутні після чого о. Владислав розповів про життя та подвиг свтт. Іоанна Золотоустого, пам'ять якого вшановувала Церква у цей день, відзначивши величезний вклад святителя у літургічне життя Церкви, зокрема упорядкування ним Божественної літургії яка здійснюється і понині. На завершення богослужіння о. Владислав привітав усіх із святою неділею та побажав усім Божого благословіння.

 

 

 

 


 
Неділя 26-та після П'ятидесятниці

03 грудня 2017 року, в неділю 26-ту після П'ятидесятниці в храмі свтт. Михаїла Київського Божественну літургію очолив прот. Владислав Татарчук.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за Україну.

Після прочитання Євангелія до присутніх звернувся протодиякон Максим тлумачачи воскресне Євангеліє (Лк. 12, 16-21).  "Сьогоднішня притча звертає нашу увагу на те, що не земні блага роблять людину щасливою. Працюючи на життя земне, ми не повинні забувати, що прийде час загробного життя. У наш час є багато людей, які збагатились матеріально, і їм здається, що в їхньому житті вже непотрібно ні Бога, ні Церкви. Їх засліпило земне добро, і вони, подібно до євангельського багача, говорять зухвало: «Душе моя! Маєш багато земного добра, їж, пий, веселись!» Такі люди, замість того щоб у неділі і свята піти до церкви, подякувати Богові за його щедрі земні дари, йдуть на риболовлю, чи кудись на відпочинок, відрікаючись від Бога та проводячи час даремно. Господь часто застерігає нас: «чоловіче, ти створений не для землі, а для неба й нічого із земних скарбів не візьмеш до вічності». Поставмо собі запитання: для чого живемо на землі та який слід залишимо після себе? Якщо живемо для того, щоб власними устами зранку й вечором прославляти Ім’я Боже, то отримаємо нагороду у Царстві Небесному. Якщо ж ми живемо тільки для того, щоб багатіти тілесно, а не духовно, то ми марно живемо на землі. Пригадаймо слова, сказані Господом про те, що дерево, яке не приносить плоду, зрубують і кидають у вогонь. Завданням кожної людини, яка живе на землі є зберегти свою душу для вічності. Сьогодні є велика кількість багатих людей, які є убогі духом, а ще більше є бідних, які багаті духом. Яскравим прикладом того, що серед великого багатства можна зберегти дух убогості є Авраам, Яків, цар Давид та праведний Іов. Ми з вами повинні пам’ятати слова, сказані Апостолом Павлом: “все мені на користь але ніщо не повинно володіти мною”,- відзначив отець диякон.

В завершення богослужіння о. Владислав пояснив, що багатіти у Бога значить віддавати те, що маємо Богу і ближнім. Насамкінець батюшка привітав регента чоловічого хору із днем народження, побажав здоров'я та Божої помочі у формуванні колективу. 
Неділя 24-та після П'ятидесятниці

19 листопада в неділю 24-ту після П'ятидесятниці в головному лікарняному храмі столиці на честь святителя Михаїла першого митрополита Київського Божественну літургію очолив прот. Владислав Татарчук. За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні. Після прочитання Євангелія о. Владислав звернувся до вірян із словом проповіді в якій розтлумачив воскресне Євангеліє (Лк. 8, 41-56). "Дорогі у Христі, кожного разу, коли помирає хтось з християн, той самий Спаситель устами Своїх священиків кличе до нас: «Не плачте, бо він не вмер, а спить і пробудиться в день суду. Не плачте, а радше моліться за його душу, щоб Господь у день суду був до нього милосердний».

Коли Ісус Христос проходив містом, то біля Нього тиснулося багато людей, серед натовпу була жінка, що дванадцять років хворіла на кровотечу та витратила на ліки весь свій прожиток. Скільки сьогодні є людей, що шукають знахарів, цілителів, ворожбитів, екстрасенсів і витрачають багато грошей й накликають на себе гнів Божий. Але знаймо, що нашим цілителем є сам Господь Іісус Христос. Він може зцілити нас від будь якої хвороби, якщо ми будемо просити з вірою.

Наслідуймо цю жінку яка хворіла й, доторкнувшись до краю одежі Спасителя, одразу отримала оздоровлення. Коли це сталося Іісус спитав: «Хто доторкнувся Мене?...бо Я відчув як сила вийшла з Мене». (Лк. 8, 45-46). І тоді жінка бачить що не втаїться, тремтячи підійшла, впала до ніг Ісусових і розказала як вона одужала. Вислухавши її, Ісус сказав: «Дочко, віра твоя спасла тебе, йди з миром!»(Лк. 8, 48).

Коли Ісус говорив з людьми, то один чоловік каже Іаїру, щоб він не турбував Іісуса, бо донька його вже померла. Іісус, почувши таку звістку, приходить в дім Іаїра, заходить в кімнату, кличе із собою Петра, Якова та Іоанна і батьків, подає руку дівчині та воскрешає її.

Дорогі у Христі, Бог є Любов! Він кличе нас у Святій Сповіді до життя з Богом. Ось ми чуємо, що з вірою до Бога, Ісус Христос зробив два чудесні оздоровлення.

Коли ми будемо слухати Його, то і Він вислухає нас у наших бідах та нещастях, а ми у свою чергу,  ніколи не будемо втрачати надію на Боже милосердя.

Отже, віра є першою і найголовнішою умовою до нашого спасіння. Церква проповідує істину Христову про те, що Ісус живий та закликає усіх до віри.

Проживаймо на землі так, щоб колись Іісус Христос зустрів нас в Своїх оселях. Сумлінно виконуймо все те, що входить у наші християнські обов’язки і тоді зможемо почути лагідний голос Спасителя: “Віра твоя спасла тебе», "- сказав о. Владислав.

Після заамвонної молитви традиційно було освячено коливо та окроплені святою водою присутні. Після цього священик привітав усіх із святою неділею, закликав частіше відвідувати храм і  на завершення благословив усіх.


 

 
 • «
 •  << 
 •  < 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  > 
 •  >> 
 • »


Страница 1 из 42