hram
icona
banner-afon-2

Объявления

БРАТИЯ И СЕСТРЫ
В Храме свт. Михаила
принимаются записки
О здравии и упокоении
для поминовения на
Святых Местах
ГРЕЦИИ, АФОНА и Израиля

+

БРАТИЯ И СЕСТРЫ

Сестры милосердия на честь преподобномученницы Елизаветы и инокини Варвары окормляют православную общину на честь великомученницы Анастасии в Черниговской исправительной женской колонии. Просим принять участие в помощи нуждающимся! Нужны средства гигиены и продукты питания!

Контактный тел. : 096-994-50-03  сес.Татьяна.

Наши реквизиты: № 26001052623824, МФО 320649,код 38970217

Подписка

НА НОВОСТИ:
В БИБЛИОТЕКУ:

Радимо

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Монастыри и храмы Киева

Введенский монастырь

Баннер
<p><a href="/http://www.vvedenskiy.com.ua" target="_blank"><img src="/http://vvedenskiy.com.ua/images/banners/vvedenskiy_baner_1.jpg" border="0" alt="Введенский монастырь" width="170" height="60" /></a></p>

Сейчас на сайте

На даний момент 245 гостей на сайті
Главная Храми Благочиння Храм Князя Володимира
Храм Князя Володимира
Храм святого рівноапостольного князя Володимира

 

при Міській клінічній лікарні № 18


Знаходиться за адресою:
01030, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 17.

Контактні телефони: 235-73-72, 559-90-93.

Як доїхати: біля станції метро «Університет» (Зроблено окремий вхід з боку Ботанічного саду).

Престольне свято: Рівноапостольного Князя Володимира (15 / 28 липня).

Особлива традиція: функціонує сестринство милосердя в ім'я княгині Анастасії Київській.

Про храмі найкраще скажуть його парафіяни, ось слова одного з них: «Цю зелену доріжку, що веде від галасливого бульвару Т. Шевченка до тихої Тарасівськой, щодня перетинають багато киян. Хтось із них крокує по алейці, щоб помилуватися красою ботанічного саду, хтось поспішає у своїх справах, а хтось зупиняється біля воріт, що ведуть до невеликого лікарняного храму на честь Святого князя Володимира, що належить канонічної Української Православної церкві, розташованого навпроти спуску до ботанічного саду.

Храму лише кілька років, але для багатьох людей він вже став рідним і близьким. Здорові і хворі тягнуться прийти сюди, щоб взяти участь у православному Богослужінні, помолитися перед чудотворними іконами, подякувати Богові за Його милосердя до нас, помолитися за себе і членів сім'ї, приєднатися до таїнств Православної церкви. Молитовний спокій, мерехтіння вогнів свічок, лики Святих налаштовують віруючих на спілкування з Богом, посилають надію на Святу Божу допомогу за молитвами Пречистої Богородиці Приснодіви Марії і всіх Святих. З оновленими надіями і вірою повертаються парафіяни до повсякденних справ, знаючи, що є куточок, в який вони можуть повернутися як у вихідні, так і в будні. Служби в храмі проводяться настоятелем храму отцем Андрієм. Отець настоятель з радістю відповідає на Ваші запитання, допоможе духовними порадами ».

Зараз церква святого рівноапостольного князя Володимира розташована при Міській клінічній лікарні № 18 у переобладнаному приміщенні на першому поверсі терапевтичного корпусу. 19 жовтня / 1 листопада 1999 відбулася перша служба, архієрейським чином. Але історія храму давніша. Київський Імператорський Університет св. Володимира заснований в 1834 р. (нині Київський Національний університет імені Т. Г. Шевченка, знаходиться поряд з храмом) маючи медичний факультет (який пізніше переріс в Національний медичний університет імені О. О. Богомольця), відкривав свої клініки, і для духовного окормлення болящих в 1840 р. був побудований університетський храм св. Володимира, який був ліквідований в 1920-і рр.. Зараз храм відновлено у Міській клінічній лікарні № 18, з благословення та за участю Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і Всієї України та благочинного лікарняних храмів Києва батька Романа Барановського в травні 2004 р., був освячений хрест і місце, де закладено перший камінь під будівництво нового храму .

При церкві діє сестринство милосердя в ім'я княгині Анастасії Київській. Крім роботи з інвалідами і хворими людьми лікарні сестрічесво бере активну участь у житті парафії: збір коштів на будівництво храму, чергування у свічників, організація паломницьких поїздок для інвалідів ...

Князь Володимир, на честь якого був названий храм, був хрестителем Русі, за 25 років свого християнського правління виконав воістину апостольську місію християнізації величезної держави. Як голова християнського народу він здійснив рішучу спробу втілити в життя всіх людей Божественне Одкровення, що освітило його язичницьку душу. Ось, що про нього говорив Митрополит Іларіон, перший київський митрополит із русичів з 1051 року, в похвальному слові Володимиру називає його другим Костянтином і апостолом землі Руської. "За добрі справи нині отримавши на небесах блага, яке приготував Бог люблячим Його, і насолоджуючись спогляданням Його, помолимося Господу про землю свою і людей ...". Чорнорізец Яків, називає Володимира святим і угодником Божим. Він описує його милосердні справи: "Боле всего бяше милостыню творя князь Володимир... Ие токмо в дому своем милостыню творяше, но и по всей земле и в градех и в селех, нагие одевая, жаждущие кормя, нищие и сироты и вдовицы и слепые и хромые - всех милуя и одевая и накорми и напоя". Іларіон також вигукує враження: "Радуйся, вчитель наш і наставник благовір'я! Ти був прибраний правдою, увінчаний змістом і прикрашений милостинею, як гривнею і начинкою золотий. Бо ти, праведна глава, був одягом нагим, годувальником голодним, прохолодою спраглим, помічником вдовам , утішником мандрівникам, притулком бездомним ".

Розклад:

Вечірнє: субота - 16.00.

Літургія: неділя -9.00.

Молебни: понеділок - Всім Святим (15.00), середа - вмч. Пантелеїмону (15.00), п'ятниця - вмц. Варварі (о 17.40, з водосвяттям).

Настоятель: Протоієрей Андрій Міткалік

Народився 5 жовтня 1973 р. на Волині в сім'ї селян.

З 1980 по 1988 рр.. навчався в середній загальноосвітній школі.

З 1988 по 1991 р. - навчання в ПТУ за професією механік сільського господарства.

З 1991 по 1995 рр.. - Навчання у Волинській духовній семінарії.

У 1995 р. вінчався.

З 1995 по 1999 р. - навчання в Київській духовній академії.

У 1997 р. - рукопокладений в сан священика в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври.

У 2000 р. за указом Блаженнійшого Митрополита Володимира спрямований на служіння у Свято-Володимирський храм при клінічній лікарні № 18 м. Києва.

До Великодня 2008 возведений у сан протоієрея.