hram
icona
banner-afon-2

Объявления

БРАТИЯ И СЕСТРЫ
В Храме свт. Михаила
принимаются записки
О здравии и упокоении
для поминовения на
Святых Местах
ГРЕЦИИ, АФОНА и Израиля

+

БРАТИЯ И СЕСТРЫ

Сестры милосердия на честь преподобномученницы Елизаветы и инокини Варвары окормляют православную общину на честь великомученницы Анастасии в Черниговской исправительной женской колонии. Просим принять участие в помощи нуждающимся! Нужны средства гигиены и продукты питания!

Контактный тел. : 096-994-50-03  сес.Татьяна.

Наши реквизиты: № 26001052623824, МФО 320649,код 38970217

Подписка

НА НОВОСТИ:
В БИБЛИОТЕКУ:

Радимо

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Монастыри и храмы Киева

Введенский монастырь

Баннер
<p><a href="/http://www.vvedenskiy.com.ua" target="_blank"><img src="/http://vvedenskiy.com.ua/images/banners/vvedenskiy_baner_1.jpg" border="0" alt="Введенский монастырь" width="170" height="60" /></a></p>

Сейчас на сайте

На даний момент 205 гостей на сайті
Главная Храми Благочиння Храм святителя Луки
Храм святителя Луки

Храм святителя Луки при Міській клінічній лікарні № 12 міста Києва

Знаходиться за адресою: 01103 вул. Проф. Підвисоцького, 4.

Контактні телефони: (044) 294-78-14.

Як доїхати: станція метро «Дружби народів».

Престольне свято: свт. Луки Кримського (пам. 29 травня / 11 червня).

Особлива традиція: недільна школа.

Святині: ларець з частками мощей свтт. Інокентія і Філарета Московських, прпп. Максима Грека і Антонія Радонезького. Ікони свт. Луки, прп. Іони, мц. Татіани з частками мощей.

Храм святителя Луки розташований на території Міської клінічної лікарні № 12. Історія його така: після Великодня в 1998 році керівництво лікарні передало віруючим приміщення для храму (на другому поверсі лікарняного корпусу, в хірургічному відділенні, поруч з клінічною лабораторією). Першу Літургію у храмі служили 29 травня / 11 червня 1998, в день престольного свята і служать до цих пір з благословення митрополита Володимира і отця Романа Барановського.

Цікаво, що церква названа на честь святого з дуже незвичайним житієм. Святитель Лука (у миру Валентин Феліксович Войно-Ясенецький) - народився в місті Керч (зараз Україна) в 1877 році, тобто це святий, що жив в 19-20 століттях. Він був хірургом і духовним письменником, єпископом Російської православної церкви; з квітня 1946 року - архієпископом Сімферопольським і Кримським. Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1946). Канонізований Російською православною церквою в сонмі новомучеників і сповідників Російських для загальноцерковного шанування в 2000 році. Займаючись науковою роботою, Войно-Ясенецький завжди керувався бажанням полегшити страждання хворих і працю лікарів. Хірургія мала для Валентина Феліксовича величезне значення, оскільки завдяки їй він міг служити бідним і стражденним людям. Від швидкоплинних сухот померла дружина Валентина Феліксовича, і він залишився з чотирма дітьми, з яких старшому було дванадцять, а молодшому - шість років. Дві ночі він сам читав над труною померлої дружини Псалтир і, як згодом згадував сам Владика Лука, заключні слова 12-го псалма вразили і потрясли його, вказавши йому на шлях, визначений Богом, - це шлях священнослужителя. Незабаром Валентин Феліксович був посвячений у сан диякона, а через тиждень після посвячення у сан диякона в свято Стрітення Господнього він став священиком. Так, в 1921 році, в той час, коли багато відрікалися страху заради, боячись гонінь, від Церкви і від Христа професор медицини В.Ф. Войно-Ясенецький прийняв священний сан. Як згадує професор Ошанін, о. Валентин "ходив по місту в рясі з хрестом", і тим дуже нервував Ташкентське начальство. Був він на той час головним лікарем міської лікарні і загальновизнаним у нас першим хірургом, Головою Спілки лікарів. З хрестом на грудях читав лекції студентам в університеті. Читав добре, студенти його любили. Крім операцій і викладання, багато займався Войно-Ясенецький живописом: писав ікони для храму і становив анатомічні таблиці для своїх університетських занять. Влада довго все це терпіла, умовляли його кинути церковні справи, але він не піддавався. У лікарні ж головний хірург благословляв хворих перед операцією, незважаючи на сувору заборону. Потім почалися посилання і в'язниці ... За 38 років священства Владика Лука виголосив тисячу двісті п'ятьдесят проповідей, з яких не менше семисот п'ятдесяти були записані і склали дванадцять товстих томів машинопису (4500 сторінок). Рада Московської Духовної Академії назвала це зібрання проповідей. Винятковим явищем в сучасному церковно-богословському житт, і обрав автора почесним членом Академії.

Парафіяни храму на честь святителя Луки активно беруть участь у житті парафії: здійснюють паломництва, прикрашають храм, займаються з дітками.

Розклад:

Храм відкритий щодня: 10.00-17.00 (перерва: 14.00-16.00), або 10.00 - 15.00 без перерви.

Богослужіння.

Вечірнє: п'ятниця, субота - 17.00.

Літургія: субота, неділя - 8.00.

Молебн з Акафістом (усі - 17.00): вівторок - перед іконою Божої Матері «Цілителька», четвер - свт. Луці.

Настоятель: протоієрей Володимир Нейман.