hram
icona
banner-afon-2

Объявления

БРАТИЯ И СЕСТРЫ
В Храме свт. Михаила
принимаются записки
О здравии и упокоении
для поминовения на
Святых Местах
ГРЕЦИИ, АФОНА и Израиля

+

БРАТИЯ И СЕСТРЫ

Сестры милосердия на честь преподобномученницы Елизаветы и инокини Варвары окормляют православную общину на честь великомученницы Анастасии в Черниговской исправительной женской колонии. Просим принять участие в помощи нуждающимся! Нужны средства гигиены и продукты питания!

Контактный тел. : 096-994-50-03  сес.Татьяна.

Наши реквизиты: № 26001052623824, МФО 320649,код 38970217

Подписка

НА НОВОСТИ:
В БИБЛИОТЕКУ:

Рекомендуем

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Монастыри и храмы Киева

Введенский монастырь

Баннер
<p><a href="/http://www.vvedenskiy.com.ua" target="_blank"><img src="/http://vvedenskiy.com.ua/images/banners/vvedenskiy_baner_1.jpg" border="0" alt="Введенский монастырь" width="170" height="60" /></a></p>

Сейчас на сайте

Сейчас 18 гостей онлайн
Засновник Дегтерєв Михайло Парфентійович
Дегтерєв Михайло Парфентійович
Народився 26 серпня 1831 року dehtjarev_mihail
Помер 21 грудня року
Відомий меценат
Діяльність купець
Батько Дегтерєв Парфентій Михайлович
Матір Єкатерина Павлівна
Дружина Баташева Єлизавета Іванівна

Біографія


Михайло Дегтерєв народився 26 серпня 1831 року у купецькій родині Дегтерєвих. У п'ять років втратив батька, Парфентія Михайловича, через що не отримав повної освіти, адже мусив допомагати матері, яка продовжила торгову справу чоловіка і стала купчихою 2-ої гільдії.

Згодом Михайло значно розвинув торгівельну фірму батька; наприкінці 1860-х років він увійшов до кола найвпливовіших і найбагатших киян.

У 1870 році обраний піклувальником Сирітського будинку та старостою Олександро-Невської церкви при Сулімовських благодійних закладах, з 1871 року був незмінним гласним міської думи. З 1875 року Дегтерєв був членом облікового комітету Київської контори Державного банка, у 1881 році обраний членом, а в 1891 році — заступником голови Київського біржевого комітету.

У спогадах сучасників Михайло Дегтерєв відрізнявся надзвичайною скупістю, займався лихварством. Він повністю фінансував зведення будівлі Купецького зібрання на Царській площі, але гроші на цей проект позичив у борг під великі проценти. Дегтерєв з дружиною не мали дітей та жили дуже замкнуто, витрачаючи на власні потреби мінімальні кошти.

Помер Михайло Дегтерєв 21 грудня 1898 року (3 січня 1899 року за новим стилем). Похований у Свято-Михайлівській церкві.

 

Благодійна діяльність


Для заможних мешканців Києва другої половини XIX століття благодійність була однією з обов'язкових справ. Відкривалися благодійні товариства та комітети з різноманітними закладами — притулками, нічліжками, школами, лікарнями, богадільнями, проводилися різноманітні благодійні заходи: лотереї, аукціони тощо.

Першою великою справою Дегтерєва було відкриття богадільні для 40 осіб. Для цього у 1883 році він придбав садибу по вулиці Покровській, № 5 із двоповерховим будинком у стилі класицизму, та зробив банківський внесок у 100 тис. карбованців, на проценти з якого мала існувати богадільня. У 1884—1885 року цей благодійний заклад дав притулок 63 особам.


У 1892 році Михайло Дегтерєв відкрив так званий «Будинок для вдів», із 45 квартирами для бідних. Для цього проекту на Покровській вулиці, № 1 за проектом В.Ніколаєва був зведений будинок, де в окремих кімнатах проживали незаможні вдови з дітьми, а господарські приміщення, зокрема, кухня, були спільними. Цей благодійний заклад, забезпечений 100-тисячним капіталом на утримання, проіснував до радянських часів.


18 березня 1893 року міська дума ухвалила пропозицію Дегтерєва про зведення за його рахунок церкви на території Олександрівської лікарні. Вже в травні В. Ніколаєвим був розроблений проект Свято-Михайлівської церкви, а 18 червня 1895 року відбулося освячення храму. На його будівництво Дегтерєв витратив 49 394 карбованці.


Також Михайло Дегтерєв пожертвував 40 тис. карбованців на лікарню для чорноробів, по 15 тисяч карбованців на стипендії студентам Політехнічного інституту та учням Комерційного училища.


У своєму заповіті Дегтерєв передав Києву на благодійні цілі нерухоме майно на суму 2,5 млн. карбованців та близько 2 млн. у цінних паперах та готівкою. Він передав у муніціпальну власність два будинки на Хрещатику, виділив кошти на утримання «Будинку для вдів» та Подільської богадільні, заповів 50 тис. карбованців лікарні для чорноробів на будівництво нового корпусу на 25 місць, призначив вісім стипендій для незаможних учнів двох подільських гімназій та реального училища, пожертвував по кілька тисяч карбованців і цінні ікони Флорівському та Братському монастирям, Києво-Печерській Лаврі, Іллінській, Покровській, Трьохсвятительській, Георгієвській церквам, а також монастирям і церквам за межами Києва.


Головним пунктом у заповіті Дегтерєва було зведення після його смерті комплексу благодійних закладів: богадільні на 500 осіб, дитячого притулку на 60 осіб для дітей віком від 6 до 13 років, а також дитячого притулку на 100 осіб для дітей молодше 6 років. Крім того, заповіт визначав джерело коштів на утримання цих закладів — прибуток від здачі в оренду будинків, переданих Дегтерєвим у власність міста. У вересні 1900 року почалося будівництво комплексу благодійних закладів на Старо-Житомирській дорозі на Лук'янівці. Автором проекту був архітектор В. Ніколаєв, а будівельні роботи проводила фірма Льва Гінзбурга. 27 жовтня 1902 року богадільні було відкрито. Комплекс складався з 13 будівель, серед яких були: головна будівля з трьома корпусами на 250 жінок, корпус для чоловіків на 150 осіб, відділення для хронічно хворих на 100 осіб, лікарня на 30 місць, 2 дитячих притулка на 60 та 100 осіб. Також комплекс включав у себе церкву святого Михайла, кухню, пральню, котельню, лазню, дві льодовні, господарські сараї, огород та фруктовий сад. У 1913 році було добудовано ще один дитячий притулок на 100 осіб.

 

 

Добавить комментарий


Защитный код Обновить